شنبه, 25 فروردين 1403 14:52

بازرسی فنی و ایمنی دیگ های بخار و ظروف تحت فشار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازرسی ادواری فنی و ایمنی ظروف تحت فشار

 

زمان بازرسی ادواری هر مخزن تحت فشار با توجه به استاندارد مربوط به آن وشرایط محیطی و نوع سیال آن، مشخص خواهد شد. استاندارد هر مخزن تحت فشار همیشه بیشینه دوره بازرسی ممکن را مشخص می نماید. در فواصل کوتاه تر نیز به تشخیص کارشناسان مربوطه ممکن است بازرسی ضروری باشدو در فواصل کوتاه تری انجام شود.

روش تست مخازن تحت فشار متفاوت است و به کاربردهای صنعتی مخازن و کاربردهای غیر صنعتی آنها مربوط می شود. عمدتاً از مخازن تحت فشار جهت ذخیره سازی سیالات مختلف مانند مایعات، بخارات یا گازها در حوزه هایی مانند تاسیسات آبرسانی، تاسیسات نفت و گاز، کارخانجات، ساختمان ها و کارگاه ها استفاده می شود.

 

 

ظروف 1

 

 

 

تست ضخامت سنجی ظروف تحت فشار

 

تست ضخامت سنجی مخازن تحت فشار با استفاده از تکنیک های معاینه غیر مخرب در مکان های دارای نظارت بر وضعیت یا سایر مکان های از پیش تعیین شده انجام می شود. به طور کلی نظارت بر ضخامت، رایج ترین نوع تست است که بر روی مخازن تحت فشار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و غیره انجام می شود تا از ایمنی مخازن اطمینان حاصل شود. اگر می خواهید اطلاعات دقیق در این خصوص به دست آورید توصیه می کنم مقاله زیر را حتما مطالعه بفرمایید.

 

 

ظروف 2

 

 

تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار

 

تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشارکه با نام آزمایش هیدرواستاتیک یا آزمایش نشت نیز شناخته می شود، فرایندی کاملا حرفه ای و تعریف شده است که در آن قطعاتی مانند سیستم های لوله کشی، سیلندرهای گاز، دیگ های بخار و مخازن تحت فشار از نظر عملکرد، دوام و نشتی آزمایش می شوند.

آزمایش های هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار اغلب پس از خاموش شدن و تعمیرات مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که تجهیزات پس از بازگشت به سرویس در شرایط مطلوب کار می کنند.

 

 

ظروف 3

 

بازدید 266 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

شرکت هلال سبز صنعت (با مسئولیت محدود) در مهرماه سال 1369 شمسی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی، پیش گیری از حادثه و مدیریت بحران تحت نام اولیه هلال سبز ایران تاسیس گردید.

خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا)، نبش ویدا، شماره 120، طبقه2 ، واحد4

اشتراک خبرنامه

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه شرکت هلال سبز صنعت در جریان تولید به روز ترین محصولات ما قرار خواهید گرفت.

جستجو