شنبه, 25 فروردين 1403 14:20

بازرسی فنی و ایمنی برق (سیستم ارتینگ)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چاه ارت ( سیستم اتصال به زمین )

 

از نکات مهم در صنعت و ساختمان توجه به مسائل مربوط به صدمه دیدن دستگاهها و افراد است. یکی از این مسائل اضافه ولتاژ های تولید شده در بدنه و یا حتی  ولتاژ های بسیار زیاد و خطرناک ناشی از برخورد صاعقه با دکل های کامپیوتری و سرور میباشد.

به منظور حصول اطمینان از عدم مواجهه با این مسئله  و کاهش حوادث برق گرفتگی در صنعت، بازرسی فنی و تست چاه ارت (سیستم اتصال به زمین) انجام میشود.

 

 

ارت 1

 

 

تاییدیه چاه ارت

 

اندازه گیری مقاومت سیستم اتصال به زمین ( ارتینگ ) به صورت سالانه توسط متخصصین مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام میشود. اما لازم به ذکر میباشد که مراکز درمانی و بیمارستانی و جایگاه های سوخت باید به صورت ماهانه اندازه گیری شوند و هر شش ماه گواهی سلامت دریافت کنند.

تست سیستم ارت

 

در طول این  پروسه، علاوه بر اندازه گیری مقاومت چاه ارت و یا صاعقه گسی میشود زیرا تنیر، سیستم همبندی نیز بررها در صورت بازرسی سیستم  همبندی  است که میتوان در مورد مناسب بودن مقاومت چاه ارت یا صاعقه گیر اظهار نظر نمود. پس به طور کلی اندازه گیری مقاومت چاه ارت به تنهایی بدون بازرسی سیستم همبندی کاری غیر اصولی و غیر حرفه ای بوده و منتج به نتیجه خاصی نخواهد شد.

 

 

ارت 2

بازدید 296 بار آخرین ویرایش در شنبه, 25 فروردين 1403 14:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

شرکت هلال سبز صنعت (با مسئولیت محدود) در مهرماه سال 1369 شمسی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی، پیش گیری از حادثه و مدیریت بحران تحت نام اولیه هلال سبز ایران تاسیس گردید.

خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا)، نبش ویدا، شماره 120، طبقه2 ، واحد4

اشتراک خبرنامه

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه شرکت هلال سبز صنعت در جریان تولید به روز ترین محصولات ما قرار خواهید گرفت.

جستجو