چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1403 08:05

LOTO

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

logologo1

 

 

سامانه ایمنی قفل گذاری

 

ﺑﺮاي ﺗﺤﻘﻖ ﮐﺎر اﯾﻤﻦ از ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻗﻔﻞ ﮔﺬاري lockout&tagout اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﯿﺪ.

 

PL 01

 

ﻧﻮﺷﺘﻦ ﯾﮏ ﻗﺎﻧﻮن اﯾﻤﻨﯽ ﺑﻪ ﯾﮏ دﻗﯿﻘﻪ زﻣﺎن ﻧﯿﺎز دارد

 

ﺑﺮﮔﺰاري ﯾﮏ ﺟﻠﺴﻪ اﯾﻤﻨﯽ ﯾﮏ ﺳﺎﻋﺖ ﻃﻮل ﻣﯽ ﮐﺸﺪ

 

ﻃﺮاﺣﯽ ﯾﮏ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اﯾﻤﻨﯽ ﯾﮏ ﻫﻔﺘﻪ ﻃﻮل ﻣﯽ ﮐﺸﺪ

 

ﻋﻤﻠﯽ ﺷﺪن ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اﯾﻤﻨﯽ ﯾﮏ ﻣﺎه ﻃﻮل ﻣﯽ ﮐﺸﺪ

 

ﮐﺴﺐ ﺟﺎﯾﺰه اﯾﻤﻨﯽ ﯾﮏ ﺳﺎل ﻃﻮل ﻣﯽ ﮐﺸﺪ

 

ﺳﺎﺧﺘﻦ ﯾﮏ ﮐﺎرﮔﺮ ﺑﺎ ذﻫﻨﯿﺖ ﮐﺎر اﯾﻤﻦ ﯾﮏ ﻋﻤﺮ ﻃﻮل ﻣﯽ ﮐﺸﺪ

 

اما فقط یک ثانیه  طول می کشد تا یک حادثه ھمه را نابود کند

 

 

 

PL 02

 

 

 

مرکز تجهیرات قفل گذاری LOCK OUT & TAG OUT

 

 

PL 03

 

 

 

وسایل و تجهیزات قفل گذاری جهت ایمن سازی منابع انرژی پر خطر

 

 

 

PL 04

 

 

سیستم قفل گذاری با قابلیت شناسایی و رد یابی از سه نقطه

 

 

PL 05

 

 
 1. سیستم قفل گذاری روی بدنه قفل ها هک شده و نیز روی کلیدها به صورت لیزری حکاکی شده است. سیستم کلید قابل مشاهده به کاربر امکان می‌دهد که به سرعت اقدامات مورد نیاز در شرایط اضطراری نظیر مفقودی یا عدم دسترسی را به انجام رساند.LOTO1
 2. شماره کلید مربوط به هر قفل به صورت دایمی بر روی بدنه قفل و کلید مربوط به آن به وسیله لیزر حکاکی شده است که موجب می گردد شناسایی کلید مربوط به هر قفل با سرعت بالا و سهولت انجام گیرد.
 3. طبقه بندی شدن قسمت بالایی کلیدها موجب می گردد تا زمان مورد نیاز برای شناسایی و بکار گیری قفل با رنگ معین بصورت چشمگیری کاهش یافته و دسترسی سریع به کلید در جعبه ها را میسر می سازد.
 4. درپوش روی حفره کلید و نیز بوش های اضافی ارائه شده برای کناره های آویز، مانع از نفوذ مایعات و گرد و خاک به درون قفل شده و از آن محافظت می نماید. این ویژگی سبب افزایش عمر مفید این قفل ها می گردد.
 5. ضخامت 5 میلیمتری آویز عبور آن از حفره های ریز را نیز امکان پذیر می کند. (آویز مقاوم در برابر خوردگی از جنس فولاد ضد زنگ)

 

LOTO2

 

 

ویژگی ها

 

 1. متریال ای بی اس سخت Tough ABS که عایق الکتریسیته بوده و ضد جرقه نیز می باشد، تا دمای 100 درجه سانتیگراد دوام داشته، در مقابل اشعه UV خورشید مقاوم بوده و نیز در محیط های اسیدی و باز به دلیل ویژگی های خاص فیزیکی آن قابل استفاده می باشد.
 2. گستره رنگی وسیع شامل رنگهای قرمز، آبی زرد، سبز، نارنجی، مشکی، بنفش و سفید.
 3. شماره کلید مربوط به هر قفل، به صورت دائمی بر روی بدنه قفل و کلید مربوطه به آن به وسیله لیزر حکاکی شده است که موجب می گردد شناسایی کلید مربوط به هر قفل با سرعت بالا و سهولت انجام گرفته و نیاز به برچسب گذاری روی کلیدها را کاملاً رفع می کند.
 4. درپوش روی حفره کلید و نیز بوش های اضافی ارائه شده برای کناره های آویز ، مانع از نفوذ مایعات و گرد و غبار به درون قفل ها شده و از آن محافظت می نماید. این ویژگی سبب افزایش عمر مفید این قفل ها شده و دوام و ماندگاری آن ها را تحت شرایط سخت تضمین می کند.
 5. عدم خروج کلید قبل از بسته شدن قفل به صورت کامل، از مزایای این سیستم می باشد.
 6. طراحی و ساخت کلیدها با الگوی انحصاری و خاص این شرکت به صورت بدون دندانه تیز و لبه برنده، موجب افزایش سطح ایمنی در هنگام کار با این محصول شده و نیز کاهش ریسک های امنیتی به جهت عدم امکان تولید کلیدهای غیر اصلی به صورت تقلبی می گردد.
 7. تنوع بسیار بالای سیستم کلید گذاری بر روی قفل ها به شرح ذیل:

KD , KD+MK , KD+MK+GMK , KA , KA+MK+GMK

 1. سیستم خاص تولید کلیدها با استفاده از شش پین سیلندری شکل، امکان ارائه 5000 کلید مختلف از هر رنگ را در این سیستم انحصاری برای شرکت فراهم آورده است.
 2. امکان ارائه آویز با دو طول 40 و 80 میلیمتری با دو جنس استیل ضد زنگ با مقاومت بالا در برابر خوردگی و بریده شدن و نیز آویز غیر رسانا در سیستم های الکتریکی و الکترونیکی.
 3. استفاده از برچسب از جنس فتولمینسنت یا نورتاب در وجوه قفل با قابلیت دیده شدن در شرایط نور ضعیف و یا حتی در تاریکی مطلق از دیگر مزایای این سیستم می باشد.
 4. وجود برچسب های یدکی علاوه بر برچسب نصب شده بر روی هر قفل با امکان نوشتن نام، تاریخ، محل نصب، واحد عملیاتی و ... و قابل تولید به صورت سفارشی.
 5. سیستم قفل گذاری بر روی بدنه قفل ها حک شده و نیز بر روی کلیدها به صورت لیزری می باشد. قابل رویت بودن سیستم قفل گذاری سبب می گردد تا کاربر به سرعت اقدامات مورد نیاز در شرایط اضطرار نظیر مفقودی یا عدم دسترسی را به انجام رساند.

 

PL 06

 

 

LOTO111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سیستم کلید های متفاوت

 

PL 07

 

هر قفل یا پدلاک در این سیستم، فقط و فقط بوسیله یک کلید واحد باز می شود. این امر موجب می گردد تا بیشترین اطمینان ممکن برای کاربر ایجاد گردد. این بدان معناست که تمامی قفل ها، تنها دارای یک کلید می باشند و هیچ کلید دیگری از هیچ گروه رنگی یا رسته متفاوت، قادر به باز کردن آن نمی باشد و در صورت مفقود شدن این کلید، تنها راه برای باز کردن قفل و راه اندازی مجدد سیستم، شکستن آن است. هر گروه رنگی در این سیستم می تواند شامل 5000 کلید مختلف باشد و تمامی قفل ها در سیستم کلیدهای متفاوت با دو عدد کلید مخصوص هر قفل در پک آن ارائه می گردد.

 

03

 

سیستم کلید های متفاوت 1

 

 

 

 

سیستم کلیدهای متفاوت 2

 

سیستم کلید های متفاوت + شاه کلید

هر قفل یا پدلاک در این سیستم دارای یک کلید انحصاری است و علاوه بر آن یک شاه کلید قادر است تمامی قفل های آن گروه رنگی قفل ها را با هر طول یا جنس آویز نماید. این قابلیت در شرکت ها با دپارتمان های مختلف بسیار راهبردی بوده و نیز قابلیت اعمال تصمیم توسط سوپروایزر و یا باز کردن قفل در صورت مفقود شدن کلید آن را فراهم می آورد.

بر روی شاه کلید هر گروه رنگی، رنگ مربوطه حک شده است که شناسایی آن را ساده تر می نماید. قابل ذکر است که امکان تولید گروه های جداگانه از یک رنگ با شاه کلید متفاوت وجود نداشته و صرفاً یک گروه رنگی با شاه کلید واحد وجود دارد.

تمامی قفل ها در این سیستم با دو عدد کلید مخصوص هر قفل در پک آن ارائه شده و شاه کلید نیز تنها یک عدد می باشد که در صورت نیاز قابل سفارش با تعداد بیشتر نیز می باشد.

 

 

سیستم شاه کلید 1

 

سیستم شاه کلید 2

 

 

سیستم کلید های متفاوت + شاه کلید + شاه کلید نهایی

 

PL 08

 

هر قفل یا پدلاک در این سیستم، فقط و فقط بوسیله یک کلید واحد باز می شود که در دست کاربر مربوطه با مجوزهای لازم می باشد.

یک شاه کلید قادر است تمامی قفل های آن گروه رنگی قفل ها را با هر طول یا جنس آویز باز نماید که در دست سوپروایزر یا مسئول آن بخش یا واحد خاص می تواند قرار گیرد. (بنابر شرایط)

یک شاه کلید اصلی نهایی قادر به باز کردن تمامی قفل ها از هر گروه رنگی و با هر شکل و جنس آویز می باشد. این کلید خاص توانایی باز کردن هر قفل را در شرایط خاص یا اضطراری به فرد دارنده آن ارائه کرده است و انحصاری می باشد.

برای سفارش این سیستم از کدهای اختصاصی سفارش سیستم KD + GMK استفاده نمایید. شاه کلید نهایی می باید به صورت جداگانه سفارش داده شود.

 

متفاوت شاه کلید

 

سیستم کلید های مشابه + شاه کلید + شاه کلید نهایی

 

هر گروه از قفل ها در این سیستم بوسیله یک کلید باز می شود که در دست کاربر مربوطه با مجوزهای لازم است. یک شاه کلید قادر است تمامی قفل های آن گروه رنگی قفل ها را با هر طول یا جنس آویز باز نماید که در دست سوپروایزر یا مسئول آن بخش یا واحد خاص می تواند قرار گیرد. ( بنابر شرایط)

یک شاه کلید اصلی نهایی قادر به باز کردن تمامی قفل ها از هر گروه رنگی و با هر شکل و جنس آویز می باشد. این کلید خاص توانایی باز کردن هر قفل را در شرایط خاص یا اضطراری به فرد دارنده آن ارائه کرده است و انحصاری می باشد.

برای سفارش این سیستم از کدهای اختصاصی سفارش سیستم KA + GMK استفاده نمایید. شاه کلید نهایی می باید به صورت جداگانه سفارش داده شود.

 

مشابه شاه کلید

 

سامانه عمومی قفل گذاري کلیدهاي مینیاتوري

 

PL 09

 

 

LO/TO DEVICES INSTALLATION

 

 

سامانه قفل گذاري جهت ایمن سازي منابع انرژي الکتریکی  

 

PL 10

 

 

 PL 11

 

PL 12

 

 

سامانه قفل گذاري جهت ایمن سازي منابع انرژي مکانیکی

 

 

PL 13

 

PL 14

 

 

 کارمند مجاز اصلی آخرین کسی است که قفل خود را از جعبه قفل گروهی برداشته تا به کلیدهاي باز کردن قفل منابع انرژي دسترسی پیدا کند. این کار فقط پس از ارزیابی کارمند مجاز اصلی از منطقه و اطمینان از ایمن بودن انجام می شود.

 

PL 15

 

 

سامانه ایمنی TAG OUT

 

 

PL 16

 

 

 

بازدید 267 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 ارديبهشت 1403 15:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

شرکت هلال سبز صنعت (با مسئولیت محدود) در مهرماه سال 1369 شمسی با هدف ترویج فرهنگ ایمنی، پیش گیری از حادثه و مدیریت بحران تحت نام اولیه هلال سبز ایران تاسیس گردید.

خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا)، نبش ویدا، شماره 120، طبقه2 ، واحد4

اشتراک خبرنامه

با ثبت ایمیل خود در خبرنامه شرکت هلال سبز صنعت در جریان تولید به روز ترین محصولات ما قرار خواهید گرفت.

جستجو